instagram

Kwiaty w pudełku i poczta kwiatowa

Jest wiele takich sytuacji, gdy ktoś mógłby pomyśleć – hmmm, skoro coś przydaje się i sprawdza w formie tradycyjnej, po co to ulepszać? Jasne, możemy mówić o przywiązaniu do tego, co znamy i lubimy, ludzie jako istoty generalnie odczuwają lęk czy dyskomfort przed sprawdzeniem czegoś nowego. Lubimy to, co znamy, a żeby coś poznać – to już nie takie hop-siup, jak to mówią. W każdym razie, jednym z doskonałych przykładów obrazujących tę tendencję jest szeroko rozumiany handel internetowy. Czyli – handel z poziomu stron internetowych, gdzie narządzeniem zakupowym jest Twoja komórka, laptop, jakkolwiek. Kiedyś, gdy handel internetowy jeszcze w Polsce raczkował co wcale nie było tak dawno, zważywszy że najpopularniejsza platforma aukcyjna w Polsce, obchodzi właśnie swoje osiemnaste urodziny, ludzie bardzo nieufnie podchodzili do tematu.

Bo jak niby mam kupić coś, czego nie widzę, nie mogę na własnej skórze sprawdzić, nie mogę dotknąć. Jasne, są pewne produkty, które raczej moglibyśmy kupić tylko i wyłącznie po uprzednim sprawdzeniu, przymierzeniu i tak dalej, żeby nie było – nie chodzi tutaj o tendencję, w której handel w tradycyjnym ujęciu zostanie całkowicie wyeliminowany i zastąpiony tym, realizowanym drogą internetową. No i takim właśnie rozwiązaniem jest poczta kwiatowa. Czyli coś, co podnosi kompletnie standard, jeśli chodzi o proces znany od lat. Czyli doręczanie kwiatów.

Ideą poczty kwiatowej jest maksymalne uproszczenie procesu dostarczania przesyłek w postaci bukietów, wiązanek, a także innych upominków. I teraz uwaga, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tutaj już wchodzi wyższy standard obsługi. Bo tak naprawdę, samo doręczenie to jedno, możliwość personalizacji przesyłki to drugie. Ale przede wszystkim, przede wszystkim Państwo drodzy, zasięg. To jest najważniejsze. Bo nie mówimy tu już tylko o płaszczyźnie lokalnej. Przeciwnie, zasięg jest tu podniesiony do rangi globalnego. Czyli, tak naprawdę, możesz dostarczyć przesyłkę w każdy zakątek świata, nawet taki, pozornie najbardziej egzotycy. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku i wyobraźni, bo trudno byłoby na przykład dostarczyć bukiet róż na pustynię czy gdzieś w rejony średnio zaludnione, gdzie jedyną opcją na dostanie się, jest kilkudniowy rejs łodzią. I tego typu podobne historie.

róże w pudełku - kwiaty

W każdym razie, sama kwiatowa poczta jest niczym innym jak właśnie podniesieniem standardu funkcjonowania branży. Co ciekawe, sporo osób, które z niedowierzaniem patrzyło na pierwsze internetowe sklepy, teraz z pełnią wygód korzysta z dobrodziejstw dostarczanych nam właśnie przez korzystanie z internetu. To wygoda i prostota, a niejednokrotnie także ogromna oszczędność, zarówno pod kątem czasu, którego w ostatnich latach coraz bardziej nam wszystkim brakuje. Jednak nie tylko, bo gdybyśmy mieli sami na własną rękę organizować się z przesyłką zagraniczną i wysyłać gdzieś bukiet… Cóż, takie przedsięwzięcie mogłoby po prostu się totalnie nie sprawdzić.

Sprawdź też:

Płytki - największy wybór w internecie.
Pstryk - oświetelenie domowe i nie tylko!